|

بهترین دستگاه‌ کتابخوان در سال ۲۰۲۲ کدام است؟ معرفی ۵ دستگاه کتابخوان برتر سال

بهترین دستگاه‌ کتابخوان در سال ۲۰۲۱ کدام است؟ معرفی ۵ دستگاه کتابخوان برتر سال

بسیاری از افراد هنوز هم با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و دیجیتالی شدن اغلب کارهای روزانه، تمایل دارند به شکل سنتی و قدیمی آن‌ها را انجام دهند. به‌عنوان مثال، اخیرا با داغ شدن بازار کتاب‌های الکترونیکی یا ای بوک‌ها، باتوجه به اینکه افراد زیادی از دستگاه کتابخوان برای خواندن آن‌ها استفاده می‌کنند، برخی هنوز هم دوست دارند برگه کاغذی کتاب را با انگشتان خود لمس کنند.

این دسته از افراد اغلب فکر می‌کنند استفاده از دستگاه کتابخوان و کتاب‌های الکترونیکی باعث فراموشی کتاب‌های فیزیکی قدیمی می‌شود. اگر شما هم از این دسته از افراد هستید، بهتر است بدانید این دو هیچ رقابتی با یکدیگر ندارند. همچنین می‌توان همزمان از هر دوی آن‌ها استفاده کرد.

اما اگر هنوز هم در استفاده از این تکنولوژی پر طرفدار تردید دارید، تا انتهای این مقاله، اینجا پلاس را همراهی کنید.

در این مطلب قصد داریم مهم‌ترین دلایلی را ذکر کنیم که افراد را ترغیب به استفاده از دستگاه کتابخوان می‌کنند. همچنین نام تعدادی از پر طرفدارترین دستگاه‌های کتابخوان را به همراه مزایا و معایب آن‌ها ذکر خواهیم کرد.

 

دستگاه کتابخوان چیست؟

خیلی از افرادی که نمی‌دانند چنین وسیله‌ای ساخته شده است، به محض شنیدن اسم دستگاه کتابخوان می‌پرسند کتابخوان چیست؟

در جواب این افراد باید گفت کتابخوان یک وسیله الکترونیکی قابل حمل است. این دستگاه شباهت ظاهری زیادی به تبلت دارد و از آن برای خواندن کتاب‌های الکترونیکی استفاده می‌شود.

این کتاب‌ها با جوهر الکترونیکی یا E-Ink کار می‌کنند و در نتیجه نوری از صفحه دستگاه به چشم بازتاب نمی‌شود. به همین دلیل چشم در مقایسه با خواندن کتاب از روی وسایل الکترونیکی دیگر، دیرتر خسته خواهد شد.

دو نمونه از معروف‌ترین دستگاه‌های کتابخوان الکترونیکی kobo و kindle هستند. در بخش‌های دیگر مطلب به معرفی مفصل این برند و انواع محصولات آن خواهیم پرداخت.

 

بهترین دستگاه‌ کتابخوان در سال ۲۰۲۱ کدام است؟ معرفی ۵ دستگاه کتابخوان برتر سال

 

چه افرادی باید از دستگاه کتابخوان استفاده کنند؟

در این بخش نام تعدادی از گروه‌های مختلف افراد را ذکر می‌کنیم که دستگاه‌های کتابخوان برای آن‌ها ساخته شده‌اند. اگر شما هم جزو یکی از این گروه‌ها هستید، حتما به فکر تهیه کتابخوان باشید:

  • فضای کافی برای داشتن کتابخانه ندارید.
  • به دلایل شغلی یا تحصیلی، از کتاب‌های سنگین و ضخیم استفاده می‌کنید.
  • نیاز دارید هر روز تعداد زیادی از کتاب‌های قطور را با خود حمل کنید.
  • به دنبال کتاب‌های کمیاب و دور از دسترس می‌گردید.
  • کتاب‌های خود را دائما با دوستان خود به اشتراک می‌گذارید و از آن‌ها نیز کتاب‌های دیگر را می‌گیرید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، با توجه به توضیحات بالا بخش عمده مردم به کتاب‌های الکترونیکی و دستگاه کتابخوان نیاز دارند. البته خیلی از افراد هم هستند که در هیچ کدام از گروه‌های بالا جای نمی‌گیرند. اما دوست دارند لذت استفاده از تکنولوژی جدید را تجربه کنند.

 

چرا باید از دستگاه کتابخوان استفاده کنیم؟

سوالی که قبل از خرید کتابخوان در ذهن خیلی از افراد به وجود می‌آید، این است که اصلا چرا باید کتاب‌های فیزیکی را رها کرد و با صرف هزینه‌های بالا کتابخوان خرید؟

در ادامه به چند مورد از قابل توجه‌ترین دلایل استفاده از کتابخوان اشاره کرده‌ایم. دلایلی که هر کسی را ترغیب به خریدشان می‌کنند.

 

سازگار با محیط زیست

سازگاری با محیط زیست اولین و مهم‌ترین مزیتی که استفاده از دستگاه کتابخوان به همراه دارد.

بد نیست بدانید سالانه بیش از ۱۵ میلیارد درخت در تمام دنیا قطع می‌شود. بخش عمده چوب این درخت‌ها، صرف تهیه کاغذ برای کتاب و دفتر می‌شود.

تنها دانستن این آمار و تصور این که اکثر این درخت‌ها برای رساندن کتاب به ما قطع می‌شوند، کافی است تا به فکر تهیه یک کتابخوان و استفاده از کتاب‌های الکترونیکی بیافتیم.

بهترین دستگاه‌ کتابخوان در سال ۲۰۲۱

 

صدها کتاب در یک دستگاه

دومین فایده استفاده از دستگاه کتابخوان این است که کتاب‌هایی را در خود جای می‌دهد که وجود فیزیکی و خارجی ندارند. بنابراین در منزل، محیط کار یا تحصیل هیچ فضایی را اشغال نمی‌کنند.

با استفاده از کتابخوان می‌توانید صدها کتاب قطور را در یک دستگاه چند صد گرمی نگهداری کنید. بدون این که از وزن یا حجم آن‌ها احساس ناراحتی داشته باشید.

اگر از آن دسته از افرادی هستید که عاشق کتاب و کتابخوانی هستند اما به دلیل فضای کم منزل نمی‌توانند جایی را به کتاب‌های خود اختصاص دهند، بهترین انتخابتان یک دستگاه کتابخوان است.

 

قابل حمل در هر مکان و زمان

تقریبا تمام دستگاه‌های کتابخوان کوچک و سبک هستند. همین موضوع باعث می‌شود به‌ راحتی در هر نوع کیف و کوله پشتی جا شوند.

بنابراین می‌توانید با تهیه یکی از این دستگاه‌ها آن‌ها را هر کجا که می‌خواهید حمل کنید. بدون این که حتی احساس کنید در حال حمل چندین کتاب قطور هستید.

بهترین دستگاه‌ کتابخوان در سال 2022

 

ظرفیت بالا

بدون استفاده از دستگاه‌های کتابخوان، مجبور هستیم برای سپری کردن تعطیلات خارج از خانه، تعداد زیادی از کتاب‌های کوچک و بزرگ را با خود حمل کنیم.

اما با کمک این دستگاه‌ها، می‌توانیم بالغ بر ۲۰۰ کتاب کوچک و بزرگ را بدون تحمل وزن حتی یکی از آن‌ها همراه خود داشته باشیم.

 

یادگیری زبان‌های خارجی

حتما این موضوع را تجربه کرده‌اید که هنگام مطالعه کتاب‌هایی با زبان‌های خارجی، وقتی با یک کلمه نا آشنا مواجه می‌شوید برای آوردن دیکشنری و جستجوی معنای آن احساس تنبلی کنید.

اما با استفاده از دستگاه کتابخوان، دیگر خبری از تنبلی نیست. بلکه تنها با کلیک روی کلمه مورد نظر و استفاده از دیکشنری که تقریبا در تمام دستگاه‌های کتابخوان وجود دارد، می‌توانید معنای کلمه مورد نظر را پیدا کنید و به تدریج هزاران کلمه جدید یاد بگیرید.

شما می‌توانید برای یادگیری زبان‌های خارجی خود در کنار لذتی که از مطالعه می برید، هر کتابی که در سایت آمازون موجود است را با کمک اینجاپلاس سفارش دهید و در سریع ترین زمان ممکن با بیش از ۹۰% تخفیف تهیه کنید. سفارش کتاب

انتخاب بهترین دستگاه کتابخوان

 

قابلیت تبدیل متن به صوت

دستگاه کتابخوان صوتی یکی دیگر از انواع کتابخوان‌ها به شمار می‌آید که قابلیت تبدیل متن کتاب به صوت را دارد. بنابراین می‌توانید با استفاده از این ویژگی در صورتی که دیگر تمایلی به مطالعه نداشتید، همزمان به کارهای دیگر خود رسیدگی کنید و به دستگاه کتابخوان صوتی گوش دهید.

همچنین جالب است بدانید خیلی از این دستگاه‌ها قابلیت تنظیم صوت دارند. یعنی شما می‌توانید میزان صدا و حتی نوع صدای مورد نظر خود را برای گوش دادن به کتاب انتخاب کنید.

 

برترین دستگاه‌های کتابخوان ۲۰۲۲

در ادامه به ۵ نمونه از برترین و پر استفاده‌ترین دستگاه‌های کتابخوان اشاره می‌کنیم.

 

دستگاه کتابخوان Amazon Kindle

دستگاه کتابخوان آمازون به نام آمازون کیندل از آن دسته از کتابخوان‌هایی است که برای افراد با محدودیت بودجه ساخته شده‌اند. بنابراین اگر دنبال کتابخوان ارزان هستید، دستگاه کتابخوان آمازون کیندل را به شما توصیه می‌کنیم.

از مزایای این دستگاه می‌توان به ارزان بودن و نور پس زمینه آن اشاره کرد. این دستگاه فیلتر نور آبی ندارد و صفحه نمایش آن ۶ اینچی است.

صفحه نمایش این دستگاه برای مطالعه در محیط خانه طراحی شده است. عمر باتری دستگاه برای چند هفته مطالعه دائم کافی است و در نهایت این دستگاه ۸ گیگابایت حافظه داخلی دارد.

دقت داشته باشید دستگاه کتابخوان آمازون کیندل ضد آب نیست، بنابراین باید در استفاده از آن بسیار دقت کنید.

بهترین دستگاه‌ کتابخوان

 

دستگاه کتابخوان Kindle Oasis

یکی دیگر از دستگاه‌های کتابخوان که بر خلاف مورد بالا مناسب افراد بدون نگرانی مالی است، Kindle Oasis نام دارد.

یکی از ویژگی‌های جالب این دستگاه کتابخوان، این است که می‌توان نور پس زمینه آن را از سفید به رنگ زرد گرمتر تغییر داد تا کمترین آسیب به چشم وارد شود. حتی می‌توان صفحه نمایش آن را طوری برنامه ریزی کرد تا در زمان‌های خاصی، مانند زمان خواب به رنگ‌های گرم تغییر یابد.

صفحه نمایش این دستگاه از کیفیت بالایی برخوردار است. با اندازه بزرگ ۷ اینچی و برخورداری از تکنولوژی جوهر الکترونیکی، به‌راحتی می‌توان کلمات کتاب را بدون آسیب به چشم خواند.

تنها نکته منفی دستگاه کتابخوان کیندل اوسیس این است که قیمت بالایی دارد و هر کسی با هر بودجه‌ای نمی‌تواند آن را تهیه کند.

بهترین دستگاه‌ کتابخوان

 

ویدیو معرفی کتاب خوان Kindle Oasis

 

 

 

دستگاه کتاب خوان Kindle Paperwhite

سومین کتابخوان برتر ۲۰۲۲ که از نظر قیمت مناسب است و همچنین ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای به کاربران ارائه می هد، Kindle Paperwhite نام دارد.

آخرین نسخه این دستگاه باریک‌تر و سبک‌تر از نسخه قبلی است و ۸ گیگابایت حافظه را به کاربران ارائه می‌دهد. صفحه نمایش ۶ اینچی این دستگاه با دقت HD که دارد، باعث می‌شود کلمات کتاب بسیار واضح و شفاف به نظر برسند.

نور پس زمینه دستگاه می‌تواند برای جلوگیری از آسیب به چشم با انواع محیط‌ها، از نور سفید به رنگ‌های زرد گرمتر تغییر یابد. البته این دستگاه قابلیت زمان بندی برای تغییر نور را مانند دستگاه‌های دیگر ندارد.

بهترین دستگاه‌ کتابخوان

 

ویدیو معرفی کتاب خوان Kindle Paperwhite

 

 

 

دستگاه کتابخوان ONYX BOOX Poke 3 eReader

اگر در جستجوی یک دستگاه کتابخوان هستید که با هر نوع محیطی با هر نوع نور و میزان روشنایی سازگار باشد، کتابخوان اونیکس بوکس بهترین انتخاب شما است.

این دستگاه که از ویژگی جوهر الکترونیکی برخوردار است و قابلیت سازگاری با انواع نور را دارد، از نور کم شب گرفته تا نور هوای برفی و آفتابی.

کنتراست بالای صفحه نمایش دستگاه این اجازه را به شما می‌دهد در نور شدید آفتاب کتاب الکترونیکی خود را بدون این که چشمانتان آسیب ببینند، بخوانید.

صفحه نمایش این دستگاه به ابعاد ۶ اینچ است و اگر دنبال یک دستگاه کتابخوان اندرویدی مناسب می‌گردید، کتابخوان اونیکس باکس را توصیه می‌کنیم.

بهترین دستگاه‌ کتابخوان

 

ویدیو معرفی کتاب خوان ONYX BOOX Poke 3 eReader

 

 

دستگاه کتابخوان Kobo Clara HD

آخرین دستگاه کتابخوان که قصد داریم در این مطلب معرفی کنیم، دستگاه کوبو کلارا اچ دی نام دارد. اگر به سلامت چشمان خود اهمیت زیادی می‌دهید و به همین دلیل از کتابخوان‌های الکترونیکی استفاده نمی‌کنید، پیشنها ما به شما دستگاه کوبو کلارا است.

این کتابخوان با برخورداری از تکنولوژی ComfortLight و صفحه نمایش ۶ اینچی، تجربه یک مطالعه راحت و بدون آسیب به چشم را برایتان به ارمغان می‌آورد. به‌طوری که چشمانتان تقریبا نمی‌توانند تمایزی بین صفحه نمایش این دستگاه و کتاب کاغذی قائل شوند.

با استفاده از Kobo Clara HD می‌توانید میزان نور آبی را برای تجربه مطالعه راحت در شب، به کمترین میزان ممکن برسانید. همچنین کوبو کلارا این امکان را به شما می‌دهد که سایز فونت متن و میزان وضوح آن را برای راحتی هرچه بیشتر چشم خود تنظیم کنید.

بهترین دستگاه‌ کتابخوان

سخن نهایی

همان‌طور که می‌بینید، تکنولوژی هر روز نقش خود را در زندگی روزمره ما پررنگ‌تر می‌کند. پس همراه نشدن با این جریان به نظر غیر ممکن می‌رسد.

دستگاه کتابخوان الکترونیکی نیز یکی از مهم‌ترین این پیشرفت‌ها به شمار می‌رود. استفاده از این دستگاه‌ها مزایای فراوانی را برایمان به ارمغان می‌آورد که قبل از آن با کتاب‌های فیزیکی تجربه نکرده بودیم.

اینجاپلاس بزرگترین مرجع خرید کتاب های خارجی از سایت آمازون است. شما می‌توانید پس از خرید و دانلود آنی کتاب‌ها از سایت اینجاپلاس، آن  ها را روی دستگاه کتابخوان و یا موبایل و تبلت خود مطالعه کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید